Зіграйте та дізнайтеся як працюють фейки
Телефон:
Соц. мережі:
-->

Розвінчання слів Кота-Фейкомьота. Конспірологія.

Дата: 04.08.2021

Фейкомет випустив своє маніпулятивне відео. І був настільки харизматичний та переконливий, що ми тепер боїмося, що він заволодів серцями мільйонів. Тому сьогодні ми розвінчаємо усе, що кіт наговорив. Буде лонгрід, сідайте зручніше.

У частині випуску, де Фейкомьот розповідає про Таємний Голубиний Уряд, він звертається до віри людей у таємні спільноти. В Європі та в Америці є давня традиція об’єднання груп впливових людей — частіше за все, просто для спілкування. Водночас враховуючи той факт, що зустрічі цих людей є «закритими» (бо таким чином підвищується експертність дискусії всередині цих груп) — навколо них виникає багато міфів. Сьогодні майже в кожному секторі є такі групи — і це ідеальне підґрунтя для конспірологів. Головне — з непохитною впевненістю поєднувати непоєднуване і посилатися на будь-які історичні факти, надаючи конспірологічним теоріям «достовірності».

Перейдемо до скетчу про біолабораторії. Дослідницький проєкт Петра Помєранцева «Арена» відносить тему біолабораторій, які експериментують на людях, до однієї з топ-конспірологій в Україні. Відповідно до цієї групи теорій, США створює подібні мережі для експериментів на людях Східної Європи. Особливого «конспірологічного фльору» ця теорія набуває у поєднанні з картоплею з (як нескладно здогадатися) МакДональдсу. Цю мережу спіткала «слава» втілення капіталізму та «американізму», особливо на пострадянських територіях. Ну й не обійшлося у цій частині без згадки про Сороса. Фактично, цей скетч Фейкомьота охоплює три об’єкти/інститути, які найпростіше «тригерять» як ненависні у громадян, які досі овіяні пострадянською пропагандою — біолабораторії від США, МакДональдс як інструмент капіталізму та заможна людина Джорж Сорос.

Відео про 13-й місяць у році знову звертається до теми таємних спільнот та їх змов. Передбачається, що ці спільноти настільки потужні, що для них не викликає складності радикально змінювати життя людей, аж до змін клімату. Наприклад, фейкові «Протоколи сіонських мудреців», які були розроблені таємною поліцією Російської імперії, аби підсилювати рівень антисемітизму в суспільстві, містили інформацію про те, що «сіонські мудреці» в змозі організувати катастрофи або економічні депресії.

Скетч про гарячу воду та бойлерну мафію підіймає ще два важливі питання, дуже актуальні для України. Перш за все, це відсилка до змови мафій. На жаль, українців досі дуже легко переконати у впливі кримінальних структур на життя та політику. Можливо, на соціальному рівні це можна пояснити організацією життя та політики у 90-х роках 20 століття. Поступово вплив «кримінальної субкультури» згасає, втім він переростає у віру українців у беззаперечний вплив олігархів (особливо в умовах, коли деякі з них отримали свої перші капітали у тісній співпраці з організованою злочинністю).

Неможливо не помітити в цьому скетчі, що Фейкомьот звертається також до властивого українцям нерозуміння розподілу відповідальності між місцевою та національною владами. За будь-яку яму на дорогах ми готові покласти провину на президента чи народного депутата — хоча ремонт доріг в середині міст належить до компетенції місцевої влади. Але вибори в Україні показують — допоки на національному рівні влада постійно змінюється, в тому числі через те, що підірвати до неї довіру досить просто, місцева влада, навпаки, знаходить інструменти переконати виборців обирати її знову і знову. В тому числі ми не можемо заперечити, що така ситуація може існувати саме через нерозуміння розподілу відповідальності.

Ну і скетч про зовнішнє управління від ЦРУ. Ви знаєте конспірологічну теорію про чорні гелікоптери? Люди вірять: якщо ти знаєш більше, ніж тобі можуть дозволити сильні світу цього, до тебе вночі прилетить чорний гелікоптер — та забере тебе у невідомому напрямку. Тож легко припустити: якщо ти віриш у те, що на кожну людину існує один чорний гелікоптер, то на кожну людину так само існуватиме один црушник.

Віра у конспірологічні теорії, у змову усіх проти всіх, вчергове доводить нашу віру у власну неспроможність впливати на життя та політику. На щастя, життя куди складніше за ці теорії, які спрощують наше світосприйняття. А з іншого боку, життя куди простіше за ці теорії змов, адже жодне таємне товариство не в змозі контролювати усе і впливати на життя усіх — згадайте хоча б які розбіжності й суперечки точаться у батьківських чатах, або при спробах утворити у вашому будинку ОСББ тощо. Якщо важко домовитись на такому, базовому рівні, то як складно утворити таємне товариство і контролювати ваші мізки!

Тому чим менше ми віримо в теорії змов, у будь-які маревні концепції — тим ми незалежніші й відповідальніші за наше життя — яким складним воно не було б.

Подивимося, що далі робитиме Фейкомьот.

#fakex #конспірологія #котфейкомьот

Дякуємо за інтерес до гри. Гра знаходиться в стадії розробки
Ми скоро запустимо її, і ви зможете перевірити свій навик розпізнання правди і фейк.